Pakistan’da yolcu uçağının düşme anı güvenlik kameralarına yansıdı

Pakistan Havayolları'na ait A320 Airbus tipi yolcu uçağı Karaçi Jinnah Uluslararası Havalimanı yakınındaki yerleşim yerine düşmesi bölgede bir güvenlik kamerasına böyle yansıdı

(Videolu haber) Dış Haberler, 22 Mayıs (HİBYA) – Pakistan Havayolları'na ait A320 Airbus tipi yolcu uçağı Karaçi Jinnah Uluslararası Havalimanı yakınındaki yerleşim yerine düşmesi bölgede bir güvenlik kamerasına böyle yansıdı

Pakistan Dawn gazetesinin haberine göre Havayolu sözcüsü Abdul Sattar kazayı doğrulayarak 8303 uçuş numaralı uçağın Lahor'dan Karaçi'ye 90 yolcu ve 8 mürettebat taşıdığını söyledi. Kazada hayatta kalanlar veya ölenler hakkında henüz bilgi verilmedi.

Pakistan’ın sivil havacılık genel müdürlüğü uçağın inişinden bir dakika önce uçak ile tüm iletişimin kesildiğini belirtti.

Bölgeye Pakistan ordusu, itfaiye ekipleri ve acil durum ekipleri arama kurtarma çalışmalarını desteklemek için gönderildi.

Sosyal medyaya yansıyan diğer görüntülerde kazanın yerleşik bir bölge üzerinde olduğunu, uçağın düştüğü bölgeden dumanlar yükseldiğini ve çevredeki yapılarda hasar olduğu görüldü.


Hibya Haber Ajansı

Okunma