Vestel, ''Hostess'' ve ''White Knight'' markalarını satın alacak

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş, ''Hostess'' ve ''White Knight'' markalarını satın almak için sözleşme imzaladı.

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş, ''Hostess'' ve ''White Knight'' markalarını satın almak için sözleşme imzaladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Şirketimizin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Vestel Ticaret A.Ş ile İngiltere'de mukim Crosslee PLC şirketi arasında ilgili şirkete ait Hostess ve White Knight ticari markaları ile bunlarla ilişkili bazı kalıp, teçhizat, fikri mülkiyet ve alan adları gibi belirli bazı mal varlıklarının satın alınmasına dair marka ve belirli mal varlıklarının alım satımı ve devir sözleşmesi imzalanmıştır. Ticari markaların AB'de tescil devirleri tamamlanmış olup, AB dışı bazı ülkelerde tescil işlemleri devam etmektedir. Vestel'in ODM müşterileri arasında yer alan ve İngiltere beyaz eşya pazarının önemli oyuncularından biri olan Crosslee PLC'den gerçekleştirilen bu satın alma ile şirketimizin İngiltere pazarındaki konumunu daha da güçlendirmesi beklenmektedir. Söz konusu erteleme kararı, marka satın alma sürecinin ve rekabet koşullarının olumsuz yönde etkilenmemesi ve şirketimizin pazarlık gücünün korunması amaçlarıyla alınmıştır. Erteleme kararını oluşturan etmenlerin ortadan kalkması ile birlikte işbu açıklama yapılmaktadır.''


Hibya Haber Ajansı

Okunma